Главная » 2017 » Май » 23 » "Ніч музеїв"
11:00
"Ніч музеїв"

«Ніч музеїв» - міжнародна акція, яка дозволяє оглянути музейні експозиції вночі, зазвичай приурочена до Міжнародного дня музеїв. У цю ніч безліч музеїв відкрито для відвідувачів після заходу сонця і майже до ранку. Основна мета акції – показати ресурс, можливість, потенціал сучасних музеїв, залучити до акції молодь.

От і історико-краєзнавчий музей 18 травня 2017 року Березнегуватської ЗОШ I-III ступенів залучився до акції «Ніч музеїв». У гостей була можливість прослухати інформацію та цікаві факти про музеї України і світу з мультимендійним супроводом. Було запрошено випускниць школи, які були членами історичного клубу, - Сачковську Юлію та Щетініну Катерину, які розповідали про перші роки створення музею та журналу історичного клубу. Члени історичного клубу ділились досвідом участі в різних конкурсах на музейну тематику.

(випускниці школи, які були членами історичного клубу, - Сачковська Юлія та Щетініна Катерина)

11-12 березня 2017 року в Миколаївському обласному Центрі туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді відкрилася дивовижна скарбниця, наповнена молодими, цікавими, розумними екскурсоводами нашої області, які представляли музеї, що працюють на базі навчальних закладів. Участь приймали 33 делагації.

 

Організатори цьогорічного конкурсу суттєво змінили умови заходу, додавши в нього більше самостійних, творчих, дослідницьких елементів. Зокрема, проведено етап конкурсу «Знавці музейної справи», під час виконання якого ми  мали відчути себе справжніми досвідченими музейними працівниками та власноруч зап

овнити інвентарну картку експонату, які обирали жеребкуванням. Досить непроста справа, враховуючи, що потрібно було самостійно встановити матеріал, з якого виготовлено експонат, зняти всі розміри та навіть замалювати предмет.

Напруженим та дуже відповідальним став етап – презентація музеїв, матеріали до участі в якому навчальні заклади відсилали заздалегідь. Надіслані презентації були різноманітними та різноплановими: від майже професійних короткометражних фільмів, до яскравих підбірок світлин експонатів. До членів журі також включено і бажаючих керівників делегацій, що на власні очі могли переглянути, оцінити та заповнити протоколи. В результаті перевагу віддали відеофільму музею Березнегуватської ЗОШ І-ІІІ ст.  (Лукеріна Карина, Попович Анна), що розповідає про Олександра Єгорова – їх земляка, командувача Повітряного флоту УНР.

Назва ще одного етапу «Експромт» говорить сама за себе. Відповідно до умов конкурсу, які були оприлюднені безпосередньо напередодні проведення, вони мали самі вибрати з переліку наданих організаторами різнопланових предметів свої експонати, оформити тематичну виставку, придумати їй назву та легенду всім предметам і, звичайно, провести екскурсію для всіх присутніх. Честь оцінити перші надбання в сфері створення музейних колекцій було надано справжнім корифеям .

Етап «Що? Де? Коли?» став випробуванням для інтелектуалів. Запропоновані питання стосувалися історії, етнографії, культури рідного краю та розвитку музейної справи.

В загальному заліку заслужено призерами стали делегації БерезнегуватськоїЗОШ І-ІІІ ст. (Лукеріна Карина, Попович Анна) – І місце.

Окрім змагальної програми, вони  мали можливість обмінятися досвідом, переглянути справжній майстер-клас з музейної справи на базі музею «Мир і людина» школи-інтернату №7 м. Миколаєва.

Після закінчення виступу всіх було запрошено на екскурсію до музею.

Взагалі, задоволені обличчя відвідувачів – головний стимул  для співробітників музею і надалі створювати цікаві акції та програми і гостинно відкривати двері для всіх

Лукеріна Карина, екскурсовод музею,

учениця 10-А класу Березнегуватської ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

(переможці обласного конкурсу знавці музейної справи)

 

 

Просмотров: 419 | Добавил: bereznegschool | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar